راه و رسم مکرومه بافی در اشتغال خانگی

دسته‌بندی: دسته‌بندی نشده
تاریخ: 9 اردیبهشت 1400
بازدید: 67
مکرومه بافی

راه و رسم مکرومه بافی در اشتغال خانگی

می‌توانید در خانه باشید و درآمدزایی کنید. این یک شعار نخ ‌نمای اجتماعی نیست؛ بلکه یک واقعیت فراگیر است که حالا توسط بسیاری از هنرمندان با حضور انواع مهارت‌های خانگی تبدیل به جریان قدرتمند اقتصادی شده است. خصوصاً برای بانوان گرامی که به هر دلیلی فرصت اشتغال زایی در خارج از خانه را ندارند. در این بین حضور یک هنر جذاب و یا مهارتی مفید و شاید خلاقیتی متفاوت مقدمه اشتغال خانگی می‌باشد. مثل هنر مکرومه ‌بافی که حالا در قامت یک شغل تمام عیار خانگی بر سر زبان‌ها افتاده است.

در نگاه نخست، مکرومه ‌بافی یک هنر است. هنری که با گره انداختن در بندهای قطور، قصد ایجاد فرم‌های زیبا، کاربردی و ماندگار از نخ را دارد. با مکرومه بافی که باشید، این هنر را دارید که گوش تا گوش خانه را در زیبایی بی‌انتهایی از گره‌های تودرتو بپوشانید. همین جا است که هنر مکرومه بافی، رنگ و بوی اقتصادی خودش را نشان می‌دهد. هنری که می‌تواند بر چهره هر فضای خانگی از تزیینات دیواری تا تجهیزات و لوازم مصرفی و حتی پوشاک ما بنشیند، چرا تبدیل به یک جریان درآمدزا برای شما نشود؟

خیلی وقت است که هنرمندان این عرصه راه و چاه ورود به درآمدزایی از مکرومه ‌بافی را پیدا کرده‌اند. حالا با همت دائمی این عزیزان است که مکرومه بافی تبدیل به یکی از جذاب‌ترین مشاغل خانگی شده است. تا جاییکه برای برخی نقشی تعیین کننده در درآمدزایی اهل خانه دارد. اما این اشتغال خانگی چگونه راه و رسم درآمدزایی را یاد گرفته است؟ ماجرایی که حالا قصد داریم در این مطلب با شما در میان بگذاریم.

فرصت‌های درآمدزایی برای هنر مکرومه بافی

اول تا آخر مکرومه بافی یک هنر با رنگ و بوی تزیینی است. این هنر ساخته شده است تا دنیای اطراف ما را هر چه زیباتر سازد. برای این کار هم دست به دامان ساده‌ترین ابزارها یعنی دستان هنرمندان تا انواع نخ نهاده است. همین اول ماجرا دنیای درآمدزایی مکرومه ‌بافی خودش را نشان داده است. زیرا مقدمات انجام آن خیلی ساده است. بدون حضور هیچ سرمایه خاص و یا ابزاری بزرگ و گران قیمت و حتی فضایی برای تبدیل شدن به کارگاه می‌توانید این درآمدزایی خانگی را داشته باشید. فقط نخ می‌خواهید و دستان هنرمند و حوصله شیرین تا بر هر چه می‌بینید پوششی از مکرومه بسازید.

ظاهراً با سمت دوم درآمدزایی از مکرومه‌ بافی هم آشنا شدیم. اینکه می‌توانیم این هنر را در تزیین هر چه می‌بینیم به کار اندازیم. ساخت و تزیین انواع آویزها، کیف دستی خانم‌ها، میز ‌تلفن، آراستن آینه، ساختن انواع ظروف مانند میوه خوری، سینی چای، سبد نان، تهیه انواع پوشش‌ها مانند دمپایی، حجم بزرگی از وسایل دکوری و یا نقش و نگارهای دیواری و البته سرویس عروس و… دنیای بی انتهایی از فرصت برای تکمیل هنر مکرومه بافی را تشکیل داده‌اند.

کافی است همت کنید و با کسب دوره‌های مناسب آموزشی، مقدمات این هنر جذاب خانگی را یاد بگیرید. بعد که در تلاش برای کسب مهارت و افزایش تسلط بر کار هستید، می‌توانید مقدمات درآمدزایی از مکرومه ‌بافی را فراهم کنید. برای این کار نیاز به سرمایه هم ندارید. چند کلاف نخ می‌خواهید و ذوق هنری که بالاترین سرمایه وجودی شما است.

به همین سادگی فرصت‌های درآمدزایی از هنر مکرومه بافی مطرح می‌شود. اینکه این هنر مسیر آموزش ساده‌ای دارد. هنرجو به سرعت تمام فوت و فن کار را یاد می‌گیرد و حتی می‌تواند خلاقیت داشته باشد و کارهای ابتکاری را ابداع کند. در عین حال نیاز به مقدمات بسیار ساده‌ای دارد. نخ، تمام هنر مکرومه بافی است و جز این هیچ چیز دیگری نمی‌خواهد. از طرفی ارزش افزوده بسیار بالایی دارد. خود نخ ارزان قیمت است. اما وقتی تبدیل به کالایی تزیین شده با هنر مکرومه بافی می‌شود، قیمتی چند ده برابری پیدا می‌کند. در عین حال فرصت‌ها برای تجلی این هنر نامحدود است.

این هنر را می‌توانید بر رخسار هر چیزی که می‌بینید بکشانید و آن را در فضای تجاری شده به فروش برسانید. به همین سادگی فرصت‌های درآمدزایی در خانه از مشاغل خانگی مانند مکرومه ‌بافی مطرح هستند.

اما خیلی تند نرویم. به هر حال در باب یک شغل ساده اما تاثیرگذار خانگی که می‌تواند برای بانوان ما فرصت‌های گرانبهایی داشته باشد، صحبت می‌کنیم. پس لازم است تا تمام جنبه‌های کلیدی برای موفقیت در یک شغل خانگی را مطرح کنیم.

چگونه از مکرومه بافی درآمدزایی داشته باشیم؟

هر آنچه گفتیم داستان شیرین و پرکششی است از هنری که خیلی ساده می‌آید تا در همراهی با ذوق و حوصله ما نقش و نگارهای زیبا را خلق کرده و ظاهراً می‌تواند درآمدزایی مناسبی هم داشته باشد. اما آیا به صرف کسب مهارت و داشتن حوصله تا وقت کافی در مکرومه بافی می‌توانیم درآمدزایی در خانه را تجربه کنیم؟

قطعاً به صرف مهارت در مکرومه بافی صاحب درآمد از هنر زیبا در گره انداختن نخ نمی‌شوید. بلکه باید همتی هم در کسب مهارت‌ها در راه و رسم تجاری سازی هنر خود هم داشته باشید. خیلی ساده گفته باشیم، مهارت شما در مکرومه بافی تازه یک مقدمه تاثیرگذار است. شرایطی که باید باشد اما همه ماجرا که نیست. زیرا شم اقتصادی شما هم در رنگ و لعاب حین اشتغال خانگی ضرورت دارد.

شما وقتی می‌توانید از هنر مکرومه بافی درآمدزایی داشته باشید که توانسته باشید این هنر خود را در معرض تماشای مردم عادی و یا تجار و فروشندگان محصولات خانگی قرار داده باشید. اگر بخواهید به مانند ایده‌های سنتی در کار باشید، چاره‌ای جز این ندارید که هنر خود را در چشم به چشم مشتریان زبانزد کنید. در این حالت باید دست به کار باشید و با عرضه هنر خود در خانه اقوام، دوستان و آشنایان فضای جدید کسب و کار بسازید. البته تجربه نشان داده است که این روش تقریبا غیر ممکن است. یک راه بهتر، استفاده از یک فروشگاه است که آن هم مستلزم صرف هزینه‌های بالایی است. شاید سختی تجاری سازی در دنیای کلاسیک مانع بزرگ برای اشتغال خانگی از طریق مکرومه بافی می‌باشد. مانعی که حالا در دنیای مدرن و اینترنتی شده امروز به طور کامل مرتفع شده است.

در دورانی هستیم که همگان سر در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دارند تا در این دنیای تودرتو، دربه‌در به دنبال علایق و خواسته‌های خود باشند. اینجاست که با راه اندازی یک پیج ساده، کانال مجازی و حتی سایت حرفه‌ای می‌توانیم رنگ و بوی کاملاً تجاری شده برای عرضه هنر مکرومه بافی خود پیدا کنیم. حالا اگر در همراهی با دیگر هنرمندان، یک جریان قدرتمند اقتصادی در فضای مجازی دایر سازید، قطعاً در اندک زمانی می‌توانید کسب و کار شیرینی از مشاغل خانگی با هنر مکرومه بافی را تجربه کنید.

برچسب‌ها:

نیلوفر قزوینی

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

نماد اعتماد الکترونیکی

ارتباط با ما

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد، گلستان 10، تولیدی ایفاناز

ایمیل: info@ifanaz.ir

شماره تماس: 09153846224-09379380180

۰۹۱۵۳۸۴۶۲۲۴
با ما در تماس باشید

توسعه یافته در دستاوا